Open eClass - Πλατφόρμα Ασύγχρονης Τηλεκπαίδευσης
Κατάλογος Μαθημάτων 
Σχολή - Τμήμα: Σ.Τ.ΕΦ. - Ηλεκτρολόγων Μηχανικών ΤΕ
Προπτυχιακά αρχή
Όνομα Μαθήματος (κωδικός) Εκπαιδευτής Τύπος
Ανακοινώσεις Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών Τ.Ε. (EE214) Θεόδωρος Ζαχαριάδης Απαιτείται εγγραφή
Βιομηχανικοί Αυτοματισμοί Ι (Εργαστήριο) (EE156) Ελευθέριος Τσαμπάσης, Ιωάννης Δεδες Απαιτείται εγγραφή
ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΙ Ι (Θ) (EE213) ΜΙΧΑΗΛ ΛΟΥΠΗΣ Απαιτείται εγγραφή
Βιομηχανικοί Αυτοματισμοί Ι (Θεωρία) (EE155) Ελευθέριος Τσαμπάσης, Ιωάννης Δέδες Απαιτείται εγγραφή
Βιομηχανικοί Αυτοματισμοί ΙΙ (Εργαστήριο) (EE158) Ελευθέριος Τσαμπάσης,Ιωάννης Δέδες Απαιτείται εγγραφή
ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΙ ΙΙ (Θ) (EE210) ΜΙΧΑΗΛ ΛΟΥΠΗΣ Απαιτείται εγγραφή
Βιομηχανικοί Αυτοματισμοί ΙΙ (Θεωρία) (EE157) Ελευθέριος Τσαμπάσης Απαιτείται εγγραφή
Δήλωση μαθημάτων Εαρινού Εξαμήνου 2017-2018 για φοιτητές Ηλεκτρολογίας (Λαμία) (EE200) Θεόδωρος Ζαχαριάδης Απαιτείται εγγραφή
Δήλωση μαθημάτων Εμβόλιμης Εξεταστικής Εαρινού Εξαμήνου για φοιτητές Ηλεκτρολογίας (Λαμία) 2017-2018 (EE189) Θεόδωρος Ζαχαριάδης Απαιτείται εγγραφή
Διαδικτυακές Εφαρμογές (EE153) Παναγιώτης Τρακάδας Απαιτείται εγγραφή
ΔΙΚΤΥΑ Η/Υ (Ε) (EE198) Δρ Μιχάλης Λούπης - Χαράλαμπος Μουδήλος Απαιτείται εγγραφή
Δίκτυα υπολογιστών (EE107) Θεόδωρος Ζαχαριάδης Απαιτείται εγγραφή
Διοίκηση Έργου (EE217) Δρ ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΣΟΥΡΟΣ Απαιτείται εγγραφή
ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΡΓΩΝ (EE196) ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ Απαιτείται εγγραφή
ΕΙΔΙΚΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ (EE202) ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΑΤΖΑΝΑΣ Απαιτείται εγγραφή
ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΜΟΡΦΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ (EE104) Χρήστος Μανασής Απαιτείται εγγραφή
Ενεργειακή Οικονομία (EE178) Χρήστος Μανασής Απαιτείται εγγραφή
Εξομοίωση Ηλεκτρικών & Ηλεκτρονικών Κυκλωμάτων με χρήση Η/Υ (Εργαστήριο) - Πρόγραμμα Σπουδών 2002 (EE145) Θεόδωρος Ζαχαριάδης Απαιτείται εγγραφή
Εξομοίωση Ηλεκτρικών & Ηλεκτρονικών Κυκλωμάτων με χρήση Η/Υ (Θεωρία) - Πρόγραμμα Σπουδών 2002 (EE133) Θεόδωρος Ζαχαριάδης Απαιτείται εγγραφή
ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΣΗΜΑΤΟΣ (EE191) ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΣΟΛΙΓΚΑΣ Απαιτείται εγγραφή
Εργ/ριo Συστημάτων Ηλεκτρικής Ενέργειας ΙΙ (EE110) Βασίλης Καραγιάννης, Χρήστος Μανασής Απαιτείται εγγραφή
Εργαστήριο Ηλεκτρικών Μηχανών (EE186) Χάλκου Χαρά Απαιτείται εγγραφή
Εργαστήριο Μαθηματικών για Μηχανικούς (EE168) Σταμάτης Βολιώτης Απαιτείται εγγραφή
Εφαρμογές Ηλεκτροτεχνικών Υλικών (Ε) (EE184) Νικόλαος Βούρδας Απαιτείται εγγραφή
Εφαρμογές Ηλεκτροτεχνικών Υλικών (Θ) (EE185) Νίκος Βούρδας - Βασιλης Σταθόπουλος Απαιτείται εγγραφή
ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΚΙΝΗΤΗΡΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ (ΘΕΩΡΙΑ & ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (EE135) ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΜΑΡΗΣ - ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΗΛΙΑΣ Απαιτείται εγγραφή
ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ για ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΥΣ (EE141) ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΚΤΕΝΑ Απαιτείται εγγραφή
ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ Ι (EE138) ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΚΤΕΝΑ Απαιτείται εγγραφή
ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΙΙ (EE139) ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΚΤΕΝΑ Απαιτείται εγγραφή
ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΙΙ ΕΡΓ (EE167) ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΑΤΖΑΝΑΣ Απαιτείται εγγραφή
ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ Ι (ΘΕΩΡΙΑ & ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (EE137) ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΜΑΡΗΣ Απαιτείται εγγραφή
ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΙΙ (ΘΕΩΡΙΑ & ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (EE136) ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΜΑΡΗΣ Απαιτείται εγγραφή
ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΜΕ ΧΡΗΣΗ Η/Υ (EE166) ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΑΤΖΑΝΑΣ Απαιτείται εγγραφή
ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΜΕ ΧΡΗΣΗ ΗΥ (EE142) ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΚΤΕΝΑ Απαιτείται εγγραφή
Ηλεκτρονικά Ι (EE211) ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΡΑΚΑΔΑΣ Απαιτείται εγγραφή
Ηλεκτρονικά Ι (Εργαστήριο) (EE126) ΙΓΝΑΤΙΟΣ-ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΧΑΛΚΙΑΔΗΣ Απαιτείται εγγραφή
Ηλεκτρονικά ΙΙ (Εργαστήριο) (EE204) Νικόλαος Χασάναγας Απαιτείται εγγραφή
Ηλεκτρονικά ΙΙ (Εργαστήριο) (EE128) Χάρης ΗΛΙΑΣ- Νίκος ΒΟΥΡΔΑΣ Κλειστό μάθημα
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΙΙ - Εργαστήριο (EE207) ΜΙΧΑΗΛ ΛΟΥΠΗΣ Απαιτείται εγγραφή
Ηλεκτρονικά ΙΙ - Θεωρία (EE206) ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΡΑΚΑΔΑΣ Απαιτείται εγγραφή
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΙΣΧΥΟΣ - ΒΙΟΜΗΧ. ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ (ΘΕΩΡΙΑ-ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (EE134) ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΜΑΡΗΣ Απαιτείται εγγραφή
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΙΣΧΥΟΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ (EE190) ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΣΟΛΙΓΚΑΣ Απαιτείται εγγραφή
Ηλεκτροτεχνικά Υλικά (EE147) Νίκος Βούρδας - Βασιλης Σταθόπουλος Απαιτείται εγγραφή
ΚΙΝΗΤΕΣ ΚΑΙ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ (EE175) Παναγιώτης Τρακάδας Απαιτείται εγγραφή
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (EE192) ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΣΟΛΙΓΚΑΣ Απαιτείται εγγραφή
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (EE193) ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΣΟΛΙΓΚΑΣ Απαιτείται εγγραφή
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (EE194) ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΣΟΛΙΓΚΑΣ Απαιτείται εγγραφή
Μαθηματικά για Μηχανικούς (EE205) ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΗΛΙΑΣ Απαιτείται εγγραφή
Μαθηματικά για Μηχανικούς (Θ) (EE221) ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΣΟΥΡΟΣ Απαιτείται εγγραφή
Μικροϋπολογιστές (Εργαστήριο) (EE130) Π. Παπάζογλου Απαιτείται εγγραφή
Μικροϋπολογιστές (Θεωρία) (EE129) Π. Παπάζογλου Απαιτείται εγγραφή
ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ - ΟΡΟΛΟΓΙΑ (ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ) (ELEC) ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ Απαιτείται εγγραφή
ΠΙΘΑΝΟΘΕΩΡΙΑ & ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ (EE123) Σταμάτης Βολιώτης Απαιτείται εγγραφή
Πιθανοθεωρία και Στατιστική (EE212) Δρ ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΣΟΥΡΟΣ Απαιτείται εγγραφή
Πρακτική άσκηση (EE183) Ηλίας Χαράλαμπος -Τσαμπάσης Ελευθέριος Απαιτείται εγγραφή
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΗΥ (EE132) Θεόδωρος Ζαχαριάδης Απαιτείται εγγραφή
ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ (EE176) Γιάννης Κουτσούμπης Απαιτείται εγγραφή
ΣΑΕ - Βιομηχανικοί Αυτοματισμοί (Εργαστήριο) - Για Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών Τ.Ε. (EE120) Ελευθέριος Τσαμπάσης, Ιωάννης Δέδες Απαιτείται εγγραφή
ΣΑΕ - Βιομηχανικοί Αυτοματισμοί (Θεωρία) - Για Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών Τ.Ε. (EE119) Ελευθέριος Τσαμπάσης, Δημήτριος Μπαργιώτας Απαιτείται εγγραφή
ΣΤΟΙΧΕΙΆ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ (EE151) ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Απαιτείται εγγραφή
Συστήματα Αυτομάτου Ελέγχου Ι (Εργαστήριο) (EE116) Ελευθέριος Τσαμπάσης, Δημήτριος Μπαργιώτας Απαιτείται εγγραφή
Συστήματα Αυτομάτου Ελέγχου Ι (Θεωρία) (EE115) Ηλίας Χαράλαμπος Τσαμπάσης Ελευθέριος Απαιτείται εγγραφή
Συστήματα Αυτομάτου Ελέγχου ΙΙ (Εργαστήριο) (EE118) Παναγιώτης Γκόνης,Ελευθέριος Τσαμπάσης, Ιωάννης Δεδες Απαιτείται εγγραφή
Συστήματα Αυτομάτου Ελέγχου ΙΙ (Θεωρία) (EE117) Λάμπρος Σαράκης Απαιτείται εγγραφή
ΣΥΣΤΉΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΉΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ Ι (EE101) Χρήστος Μανασής Απαιτείται εγγραφή
ΣΥΣΤΉΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΉΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΙΙ (EE102) Χρήστος Μανασής Απαιτείται εγγραφή
ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΜΕΤΡΗΣΕΩΝ (EE149) ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΚΤΕΝΑ Απαιτείται εγγραφή
ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ & ΑΛΓΟΡΙΘΜΟΙ (EE121) Σταμάτης Βολιώτης Απαιτείται εγγραφή
ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ & ΑΛΓΟΡΙΘΜΟΙ (Εργαστήριο) (EE131) Θεόδωρος Ζαχαριάδης - Λάμπρος Σαράκης Απαιτείται εγγραφή
Σχεδίαση Ηλεκτρικών & Ηλεκτρονικών Κυκλωμάτων με Η/Υ (Εργαστήριο) (EE164) Νικόλαος Χασάναγας - Αφροδίτη Κτενά - Τάσος Αλεβιζόπουλος Απαιτείται εγγραφή
Τεχνητή Νοημοσύνη (EE148) Σταμάτης Βολιώτης Απαιτείται εγγραφή
Τεχνητή Νοημοσύνη (EE173) Σταμάτης Βολιώτης Κλειστό μάθημα
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΜΕΤΡΗΣΕΩΝ (Ε) (EE106) Δρ. Π. Παπάζογλου Απαιτείται εγγραφή
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΜΕΤΡΗΣΕΩΝ (Θεωρία) (EE140) Λάμπρος Σαράκης Απαιτείται εγγραφή
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΥΨΗΛΩΝ ΤΑΣΕΩΝ (EE103) Γιάννης Κουτσούμπης Απαιτείται εγγραφή
Τεχνολογίες Διαδικτύου (EE154) Θεόδωρος Ζαχαριάδης, Παναγιώτης Τρακάδας, Παναγιώτης Γκόνης Απαιτείται εγγραφή
Τεχνολογίες Πολυμέσων (EE177) Θεόδωρος Ζαχαριάδης Απαιτείται εγγραφή
Τηλεπικοινωνιακά Συστήματα (Εργαστήριο) (EE161) Λάμπρος Σαράκης, Παναγιώτης Γκόνης, Παναγιώτης Τρακάδας Απαιτείται εγγραφή
Τηλεπικοινωνιακά Συστήματα (Θεωρία) (EE160) Λάμπρος Σαράκης Απαιτείται εγγραφή
ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ (EE195) ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΣΟΛΙΓΚΑΣ Απαιτείται εγγραφή
ΦΥΣΙΚΗ (Ε) (EE216) ΜΙΧΑΗΛ ΛΟΥΠΗΣ Απαιτείται εγγραφή
ΦΥΣΙΚΗ (Εργαστήριο) (EE163) Βασίλης Σταθόπουλος - Βασίλης Καραγιάννης Απαιτείται εγγραφή
ΦΥΣΙΚΗ (Θ) (EE209) ΜΙΧΑΗΛ ΛΟΥΠΗΣ Απαιτείται εγγραφή
Φυσική (Θ) 2015-16 (EE179) Βασιλης Σταθόπουλος Απαιτείται εγγραφή
ΨΗΦΙΑΚΑ Ι (EE159) Βασίλης Καραγιάννης Απαιτείται εγγραφή
ΨΗΦΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ Ι (EE122) Σταμάτης Βολιώτης (Θεωρία), (Εργαστήριο) Απαιτείται εγγραφή
ΨΗΦΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΙΙ (EE124) Σταμάτης Βολιώτης (Θεωρία), Ε. Α Λελίγκου (Εργαστήριο) Απαιτείται εγγραφή
Μεταπτυχιακά αρχή
Όνομα Μαθήματος (κωδικός) Εκπαιδευτής Τύπος
Modelling and Simulation (EE180) Σταμάτης Βολιώτης, Αφροδίτη Κτενά, Χρήστος Μανασής Κλειστό μάθημα
power system analysis (EE169) Χρήστος Μανασής, Μαρίνα Τσίλη, Δημήτριος Μπαργιώτας, Χαράλαμπος Ηλίας Κλειστό μάθημα
Αγγλική Γλώσσα και Ορολογία (EE172) Ιφιγένεια Πέππα Απαιτείται εγγραφή
Αγορές Ηλεκτρικής Ενέργειας (EE182) Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος, Αφροδίτη Κτενά, Μαρίνα Τσίλη, Ελευθέριος Αμοιραλής Κλειστό μάθημα
Ασφάλεια Δικτύων (EE181) Θεόδωρος Ζαχαριάδης, Λάμπρος Σαράκης, Παναγιώτης Τρακάδας Κλειστό μάθημα
Βελτιστοποίηση Συστημάτων (EE165) Σταμάτης Βολιώτης, Αφροδίτη Κτενά Απαιτείται εγγραφή
Θέματα Διπλωματικών Εργασιών (EE188) Χρήστος Μανασής Κλειστό μάθημα
Ολοκληρωμένα Συστήματα Παραγωγής και Αποθήκευσης (EE171) Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος, Παναγιώτης Γκόνης, Νικόλαος Βούρδας, Πολυξένη Βουρνά Κλειστό μάθημα
ΠΡΟΗΓΜΕΝΕΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ (EE187) ΜΠΑΡΓΙΩΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΗΛΙΑΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΚΟΝΗΣ Κλειστό μάθημα
Τηλεμετρία και Έλεγχος (EE170) Θεόδωρος Ζαχαριάδης, Παναγιώτης Τρακάδας, Λάμπρος Σαράκης Κλειστό μάθημα
Άλλα αρχή
Όνομα Μαθήματος (κωδικός) Εκπαιδευτής Τύπος
ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ (EE152) ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΚΤΕΝΑ Κλειστό μάθημα